hipoterapia

Pedagogicko - psychologické jazdenie

Pedagogicko - psychologické jazdenie

-zlepšuje reč, reguluje svalové napätie -rozvíja vnímanie, zlepšuje priestorovú orientáciu a psychomotorickú koordináciu -zvyšuje intelektové funkcie, mentálne schopnosti a pamäť -podporuje koncentráciu pozornosti, vytrvalosť, tlmí hyperaktivitu -ovplyvňuje osobnosť, rozvíja správnu sebadôveru a rozhodnosť -vytvára pocit zodpovednosti, samostatnosti a užitočnosti -znižuje nedôveru, úzkosť či strach -usmerňuje správanie, zlepšuje schopnosť spolupráce, komunikácie a tolerancie -podporuje kreativitu a radosť -odburáva agresivitu a buduje schopnosť ovládať sa PRACUJEME S KLIENTAMI -s deťmi, mladistvými ale aj dospelými -so zdravými, či s inak obdaovanými klientami (s hendikepom) -s deťmi so psychomotorickým oneskorením a poruchami reči -s mentálnym postihnutím, s Downovým syndrómom -s poruchami učenia či správania -s vývinovými poruchami (autizmus, Aspergerov syndróm, hyperaktivita) -s neurologickými a psychosomatickými ťažkosťami -s poruchami osobnosti, s úzkostnými a afektívnymi poruchami -so stavmi depresie a vyhorenia „burn out“ -s poruchami príjmi potravy a liečbou závislostí

Hipoterapia

Liečebná metóda, ktorá využíva spoluprácu medzi dieťaťom, koňom a terapeutom. Na človeka pôsobí komplexne a dokáže ovplyvniť veľké množstvo problémov.

Miesto

Terapia prebieha v jazdeckej hale, prípadne v prírode. V zimných mesiacoch v závislosti od teplotných podmienok.

Forma intervencie

Terapeut prispôsobí jednotlivé činnosti Vášmu dieťaťu „na mieru“, tak aby mu pomohol rozvíjať sa. Nevyžaduje sa schopnosť ovládať koňa, všetko prebieha pod vedením terapeutického tímu.

Indikácie/Kontraindikácie

Pri niektorých diagnózach potrebujeme odporučenie vhodnosti hipoterapie lekárom. V rámci našich služieb neposkytujeme hiporehabilitáciu.

Cenník

1x terapia
30 minút
€20
5x terapia
5x /30 minút
€90

Recenzie

„S hodinou som bol veľmi spokojný. Výborný individuálny prístup, skvelé podmienky.”
Patrik
Jún2020
„Naše deti boli z koníkov nadšené. Veľmi doporučujeme.”
Katka
Máj 2020
„Bola to moja prvá skúsenosť s jazdením a som veľmi milo prekvapená. Dúfam že si to čoskoro zopakujem. Ďakujem.”
Laura
Január 2020

€20/30 minút

Rezervácia
Hipoterapia
V prípade záujmu,

alebo akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Jazdecký kurz
Darčeková poukážka
Comments are closed.